Gruzja oczami innych

Tę część oddajemy innym – będą tu zarówno wywiady jak i teksty prezentujące szerokie spojrzenie na Gruzję a także recenzje przeczytanych książek i obejrzanych filmów o Gruzji.

Gruzja oczami innych [grafika - Adam Bińkowski]

Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
José Saramago

Jeśli chcesz być naszym gościem – zapraszamy do kontaktu.

Najnowsze publikacje

Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska i...

Recenzje
Recenzja książki Georgialiki Katarzyny Pakosińskiej

Książki, które mają trafić w moje ręce, trafiają różnymi drogami. Niektórym przychodzi przemierzyć sporo kilometrów. W przypadku książki Katarzyny Pakosińskiej to ja musiałam przejechać i przejść wiele kilometrów, by w Uszguli otrzymać ją z rąk Fridona i znaleźć w niej... swoje teksty.

Sakartwelo - szlakami gruzińskich przestworzy

Reportaże
Piramida z niebios [fot. Darek Piwowarski]

Gruzja w obiektywie i w sercu Darka Piwowarskiego: Unosi się nad nią magiczna aura tajemniczości i ukrytego piękna. Kto się tam raz wybierze, zakocha się w Niej na całe życie. Poznajcie moją nową ukochaną – Gruzję.

Tradycyjna kuchnia gruzińska - Jelena Kiładze

Recenzje
Okładka książki Tradycyjna kuchnia gruzińska Jeleny Kiładze

Pod hasłem gruzińska kuchnia można wyróżnić kilka charakterystycznych kuchni regionalnych. Jak to ująć w jednej książce? Jak to ująć tak by oprócz smaku i inspiracji kulinarnej poczuć przestrzeń, tradycje i koloryt kraju, z którego ktokolwiek wraca, to opowiada o jedzeniu?

Pomoc dla Gruzji, czyli telewizor i dywan dla...

Wywiady
Piotr Topiński w Gruzji

Z Piotrem Topińskim o gruzińskich obozach uchodźców, celowości i sensowności pomocy humanitarnej a także o marnotrawieniu funduszy unijnych na bezmyślnie konstruowane projekty “szyte” pod tworzących projekty a nie pod ich odbiorców.