Sprzęt i ekwipunek

Spakowane plecaki na tle swańskiej wieży [grafika Adam Bińkowski]Informacje, przemyślenia i porady dotyczące sprzętu turystycznego oraz wyposażenia wędrujących dziennikarzy. Co się nam sprawdziło i w jakich okolicznościach.

  • Podróżne gadżety.
  • Przenośny warsztat pracy dziennikarza i fotoreportera.
  • Patenty własne, czyli kreatywność wyprawowa.

Przegląd stron książki

Z plecakiem przez Gruzję w bieliźnie termoaktywnej GOtherm

Recenzje
Przeprawa przez drogę zawaloną kłodami (jesienią na szlaku)

Bielizna termoaktywna GOtherm jest od początku wyprawy użytkowana przez nas codziennie jako pierwsza warstwa w różnych zestawieniach – z bawełnianymi koszulkami, polarami i kurtkami trekkingowymi. Podczas naszych wędrówek i w różnych okolicznościach okazały się spełniać zapewnienia producenta i nasze oczekiwania.

Mooncup na księżycowe dni w podróży

Recenzje
Mooncup - silikonowy kubeczek menstruacyjny - recenzja - EkoKobieta

Czas księżycowy – piękne określenie menstruacyjnego cyklu bywa niekiedy przekleństwem Czasu podróży. Wizja niekąpania się, gdy inni się kąpią, wizja szukania podpasek w kraju, w którym się trudno dogadać a sklepów samoobsługowych nie ma, wizja zapaszków i pobrudzonej bielizny...

Z Alviką na wiatr

Recenzje
Anna na tle pól i wijącej się rzeki Ktsia-Khrami (w kurtce Taghia, Alvika)

Pierwsze zalety kurtek Czarnohora i Taghia poznaliśmy zimą, gdy zestawione z polarami chroniły ciepło i wystarczały nawet przy sporych, gruzińskich mrozach w rejonie Calki, zwanym kaukaską Syberią. Zachwyciły nas też wczesną wiosną, kiedy poznaliśmy na własnej skórze co oznaczają wiatry, o których mówią tutejsi mieszkańcy.

Trzy pory roku w merynosowych skarpetkach

Recenzje
Podkolanówki z wełny merynosa - SKI DEODORANT THERMOWOOL, JJW Motive

O udanym połączeniu tradycji z nowoczesnością czyli o podkolanówkach SKI DEODORANT® THERMOWOOL dbających o ciepło i suchość naszych stóp.

Kalosze trekkingowe, czyli mój komfort w wulkanizacji

Ekwipunek
Kalosz trekkingowy LaCrosse w leśnym mchu

Szykując ekwipunek do wyprawy nie wyobrażałam sobie, aby ulubione kalosze z fiołkami zostały w Polsce. Oczywiście pojechały i nawet zostały naprawione...

Paker doskonały, czyli jak się odnaleźć we własnym plecaku

Ekwipunek
Pokrowce na sprzęt trekkingowy

Worki, woreczki, kosmetyczki, organizery – niby nic szczególnego. Każdy w coś te rzeczy w plecaku wrzuca poza tymi abnegatami, którzy groch z kapustą lubią i wrzucają jak leci bez sortowania.

Kręcisz - słuchasz, czyli empetrójka na korbkę

Gadżety podróżne
Ekologiczna empetrójka na korbkę [Ecogadget]

Jedna minuta kręcenia, to 20 minut słuchania. Można naładować na 4 godziny słuchania a potem znowu pokręcić i słuchać do woli. Bez baterii i akumulatorów, tylko korbka do kręcenia – idealne połączenie dla nerwusa podróżnika...

Kostur wędrowca, czyli kij podróżny

Ekwipunek
Anna z kijem podróżnym w drodze, Dolna Swanetia w Gruzji

Kij podróżny, laska lub kostur wędrowca, bo można i tak go nazwać, jest bardzo ważnym elementem wyposażenia pieszego podróżnika. Swój dostałam od górala z pewnej małej wioseczki w Dolnej Swanetii.