Przewodniki subiektywne

Przewodnik po Gruzji [grafika - Adam Bińkowski]

Jeśli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa – wędrowanie pozornie bez celu błądzenie po omacku – żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi – i abyś całą skórą zmierzył się ze światem. – Zbigniew Herbert

Wędrowiec na gruzińskiej drodze

Nasze podejście do podróżowania, wędrowania z plecakiem – autostopem i na własnych nogach, albo inaczej - nasze podążanie za procesem. Również nasze podejście do innych spraw: pracy, kształcenia, relacji z ludźmi, pieniędzy czyli do tego, co jest elementem życia pojmowanego jako droga.

Na gruzińskich szlakach, przewodnik po Gruzji [grafika tytułowa Adam Bińkowski]

Przewodnik turystyczny po Gruzji – znajdziesz w nim wskazówki odnośnie noclegów pod namiotem, w gościnie u tutejszych mieszkańców oraz podróżowania na własną rękę autostopem. Opisujemy też w nim zabytki, ciekawe i atrakcyjne miejsca – zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym, etnograficznym czy przyrodniczym.

Spakowane plecaki na tle swańskiej wieży [grafika Adam Bińkowski]

Informacje, przemyślenia i porady dotyczące sprzętu turystycznego oraz wyposażenia wędrujących dziennikarzy. Co się nam sprawdziło i w jakich okolicznościach.